Reklama | Kontakt

Wybrane wyższe uczelnie

| |
  
Osiemset tysięcy mieszkańców plus sto tysięcy studentów - tak prezentuje się demograficzny przekrój prasłowiańskiego grodu przez dziewięć miesięcy każdego roku akademickiego. W Krakowie można zdobyć doskonałe wykształcenie i spędzić najpiękniejsze pięć lat życia. Przez pozostałe trzy miesiące studentów częściowo zastępują turyści. Tylko częściowo, bo latem studenci przenoszą się do niezliczonych krakowskich restauracji, kawiarni i hoteli, w których zarabiają na wakacje.
 
Dlaczego warto studiować w Krakowie? Pierwsza odpowiedź sama ciśnie się na usta. W najbardziej prestiżowym z krajowych rankingów wyższych uczelni, opracowywanym przez redakcje "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej", krakowskie uczelnie okupują - używając sportowego języka - miejsca w strefie medalowej. Najstarsza w kraju szkoła wyższa - Uniwersytet Jagielloński - została uznany za najlepszą polską uczelnię. Na sto możliwych - uniwersytet zdobył sto punktów! Podstawowym atutem UJ jest klasa jego wykładowców. Pracownicy UJ zdobyli w ubiegłym roku średnio najwięcej prestiżowych stopni i tytułów naukowych.
 
Jednak zaletą studiowania w Krakowie jest również atmosfera samego miasta. Nocny Kraków wyjątkowo umie ugościć zmęczoną po wykładach młodzież. Tutejsze Stare Miasto to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym najrozmaitsze lokale gastronomiczne wabią dosłownie na każdym rogu.
 
Opis kilku największych uczelni krakowskich:
 
Uniwersytet JagiellońskiUniwersytet Jagielloński
Główne kierunki kształcenia: biologia, biotechnologia, chemia, fizyka, geologia, IT, inżynieria materiałowa, matematyka, prawo, psychologia, socjologia, medycyna, stomatologia, filologia (angielska, germańska, romańska), kolegia: angielskie, niemieckie.
 


Akademia Górniczo-HutniczaAkademia Górniczo-Hutnicza
Główne kierunki kształcenia: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, górnictwo i geologia, IT, metalurgia, inżynieria materiałowa, technologie chemiczne. 
Politechnika KrakowskaPolitechnika Krakowska
Główne kierunki kształcenia: architektura, automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria elektryczna, fizyka, IT, chemia i inżynieria procesowa, matematyka, mechanika i konstrukcja maszyn, technologie chemiczne.
 


Akademia EkonomicznaAkademia Ekonomiczna
Główne kierunki kształcenia: ekonomia, finanse i bankowość, zarządzanie przestrzenią, technologie informacyjne i ekonometria, zarządzanie i marketing. 
Akademia RolniczaAkademia Rolnicza
Główne kierunki kształcenia: biotechnologia, ekonomia, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, leśnictwo, ogrodnictwo, rolnictwo, technologie rolnicze i leśnictwo, hodowla zwierząt.


 

Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym SączuWyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu
Główne kierunki kształcenia: administracja, IT. 


Akademia Sztuk Pięknych w KrakowieAkademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Główne kierunki kształcenia: architektura wnętrz, wzornictwo, grafika.

 
Krakowska Szkoła Wyższa im. A. Frycza-ModrzewskiegoKrakowska Szkoła Wyższa im. A. Frycza-Modrzewskiego
Główne kierunki kształcenia: prawo, administracja, stosunki międzynarodowe, nauki o rodzinie, politologia, zarządzanie i marketing, malarstwo, architektura i urbanistyka, informatyka i ekonometria, pedagogika, socjologia, ochrona środowiska.
 
 Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz