Reklama | Kontakt

Regionalny Dworzec Autobusowy w Krakowie

| |
  

Regionalny Dworzec Autobusowy oraz stacja kolejowa Kraków Główny znajdują się w bezpośredniej bliskości klikudziesięciu metrów - umożliwia to podróżnym zmianę środków komunikacji: z autobusu na pociąg (lub odwrotnie) w ciągu kilku minut. Kraków połączony jest siecią dróg żelaznych z wszystkimi większymi miastami w Polsce oraz z wieloma w Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie i Rumunii.

W październiku 2005 roku, po 20 miesiącach budowy został oddany do użytku nowy regionalny dworzec autobusowy w Krakowie. Dwupoziomowy obiekt może obsłużyć nawet 1,2 tys. pojazdów na dobę. Jest położony po wschodniej stronie Dworca Głównego PKP i stanowi część Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego. Składa się z budynku dworcowego z kasami i poczekalniami i 32 zadaszonych stanowisk dla autobusów o zasięgu regionalnym, międzyregionalnym i międzynarodowym, oraz przystanków dla komunikacji miejskiej.

Dworzec autobusowy KrakówW odległości 200 metrów od dworca (skrzyżowanie ulic Basztowej i Westerplatte) przebiegają główne linie tramwajowe, wiodące do wszystkich części miasta. Obok znajduje się dworzec kolejowy Kraków Główny. Pod dworcem przebiegać będzie linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, której ukończenie planuje się na rok 2008.

Komunikacja między Dworcem Autobusowym a Portem Lotniczym Balice odbywać się może autobusem linii 192 (czas przejazdu ok. 40 min) lub za pomocą specjalnej linii kolejowej Kraków Główny - Balice Port Lotniczy (35 par pociągów dziennie, czas przejazdu ok. 15 min).

Informacja dworcowa czynna jest codziennie w godzinach 6.00 - 21.00, nr telefonu: 0701374440.

Więcej informacji na temat rozkładu jazdy na stronie: www.rda.krakow.pl
Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz