Reklama | Kontakt

Wianki w Krakowie

Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Od lat w drugiej połowie czerwca tłumy krakowian zbierają się na Bulwarach Wiślanych u stóp Wawelu, by słuchać koncertów, oglądać widowiska plenerowe i pokazy pirotechniczne oraz wspólnie się bawić. Wianki – wielka impreza plenerowa – nawiązuje do obchodów pełnej magii i wróżb Nocy Świętojańskiej, jednego z najbardziej znaczących świąt prasłowiańskich. Zwane także Nocą Kupały, obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości. Do tradycji nawiązuje organizowany podczas Wianków Jarmark Świętojański. Ta wyjątkowa, kilkudniowa rekonstrukcja przenosi nas w czasie do średniowiecznego miasteczka z jego rzemiosłem, zwyczajami, obrzędami, tańcami i ludowymi zabawami. Jak za dawnych lat do Krakowa ściągają wędrowni komedianci, kuglarze, trubadurzy, facimiechy, kupcy i kramarze z odległych stron aby wziąć udział w Jarmarku Świętojańskim.

Co roku Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza mieszkańców na koncerty światowej sławy gwiazd sceny muzycznej. W Krakowie wystąpiła już brytyjska grupa Jamiroquai, należąca do ekstraklasy światowej muzyki popularnej.Zwieńczeniem tego wydarzenia jest tradycyjnie widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Przeczytaj więcej na: www.wianki.eu
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz