Reklama | Kontakt

Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to unikatowe wydarzenie na kulturalnej mapie Polski i Krakowa, którego pomysłodawczynią i Dyrektorem Artystycznym jest Romana Agnel.

Dworski taniec, teatr i muzyka prezentowane w zabytkowych przestrzeniach Miasta, to najlepsza propozycja dla turystów, mieszkańców Krakowa, miłośników kultury dworskiej, widzów w każdym wieku.

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2000 r. jako jedno z wydarzeń związanych z nadaniem Krakowowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Od tej pory odbywa się rokrocznie w sierpniu, w stolicy Małopolski.

W ramach, trwającego około tygodnia Festiwalu, w renesansowej Willi Decjusza - siedzibie współorgnizatora Festiwalu -odbywają się warsztaty tańców dworskich, prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów z całego świata oraz tematyczne: wystawy, wykłady, koncerty i prezentacje.

Podczas Wielkiego Finału, który rozgrywa się zazwyczaj w przestrzeni Rynku Głównego, Starego Miasta oraz na Wzgórzu Wawelskim prezentują się zespoły profesjonalne i amatorskie z całego świata oraz warsztatowy zespół „Decius Danza”. W centrum Krakowa odbywają się także barwne dworskie korowody oraz na Rynku Głównym otwarty bal dla publiczności.Wieczorami na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu prezentowane są spektakle w wykonaniu zaproszonych Gości oraz Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Organizator: Fundacja Ardente Sole
Miejsca: Willa Decjusza, Rynek Główny, Barbakan, Zamek Królewski na Wawelu
www.cracoviadanza.pl
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz