Reklama | Kontakt

Coke Live Festival w Krakowie

Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Coke Live Music Festival rozpoczął jako festiwal brzmień spod znaku hip – hopu, r’n’b i popu. W kolejnych latach, coraz więcej dla siebie mogli na nim znaleźć także fani rocka. Na scenach Coke Live Music Festival gościły najznakomitsze gwiazdy obydwu gatunków muzyki. To jedyne wydarzenie, na którym można było zobaczyć razem Rihannę i Lily Allen, Missy Elliot i Kaiser Chiefs, The Killers obok 50 Centa czy Muse, dzielących scenę z The Chemical Brothers. Także w tym roku Coke Live Music Festival może poszczycić się występującymi na jednej scenie zespołem Interpol, Kanyne Westem, Editors i White Lies.

Pierwsze wydarzenie pod szyldem Coke Live odbyło się w 2006 r. na terenach klubu „Wisła”, kolejne – na terenie lotniska – Muzeum Lotnictwa. Z roku na rok rosła festiwalowa frekwencja: w 2008 r., festiwal odwiedziło 20 tys. uczestników, w 2009 było ich już 30 tys., a w 2010 - już 45 tys.

Z festiwalem związany jest także Coke Live Fresh Noise, czyli wieloetapowy program wspierania nowych talentów, podczas którego młodzi producenci, muzycy, didżeje i wokaliści mają okazję spotkać się z najbardziej uznanymi postaciami polskiej muzyki. Zwycięzca edycji występuje na Coke Live Music Festival, otrzymuje sprzęt muzyczny, ma też okazję nagrać autorski materiał. Dotychczas odbyło się pięć edycji programu. Laureatami zostali: We Call It A Sound, Apple Tree, Baron i Irena, a w 2011 r. zespół Vallium.

Coke Live Music Festival to także liczne aktywności pozamuzyczne i udogodnienia:

- jedna z największych scen tegorocznego lata - wymiary sceny głównej w metrach: szerokość 46, głębokość 25, wysokość 16.
- pole namiotowe dla 4 tysięcy osób tuż przy Scenie Głównej
- autobusy festiwalowe przywożące i odwożące publiczność
- platforma dla osób niepełnosprawnych przed Sceną Główną.
Po raz kolejny swoje podwoje otworzy Coke Clinic, jedyne w swoim rodzaju festiwalowe spa, w których można zrelaksować się masażami i oddać swój image w ręce specjalistów od wizerunku. Widzowie będą także mogli sprawdzić swoją kondycję w futbolowym miasteczku Euro 2012.Organizator: Alter Art
Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego
www.livefestival.pl
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz