Reklama | Kontakt

Festiwal Shanties w Krakowie

Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:


Nikt nie ma dzisiaj wątpliwości, że to właśnie krakowski festiwal "Shanties" nadaje kierunek rozwojowi ruchu szantowego w Polsce i inspiruje inne środowiska szantowo-żeglarskie.

Idea krakowskiego festiwalu piosenki żeglarskiej Shanties pojawiła się w 1981r. Wówczas zorganizowany festiwal miał charakter kameralnego spotkania (20 wykonawców i około 100 widzów) zainicjowanego przez kilku pasjonatów żeglarstwa i szant związanych z Młodzieżowym Klubem Morskim „Szkwał”.

Mimo upływu lat wielu nieustannie zadziwia fakt, że jeden z największych festiwali szantowych w Polsce i Europie, znalazł swe miejsce właśnie w Krakowie, z dala od morza i w Polsce, w kraju o słabej tradycji morskiej. Może właśnie ten paradoks sprawił, że festiwal doskonale przyjął się w Krakowie i trwa od blisko 30 lat.

więcej na stronie: www.shanties.pl
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w KrakowieMapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz