Reklama | Kontakt

Komunikacja miejska w Krakowie

| |
  
Kraków można zwiedzać na piechotę, gdyż większość zabytków znajduje się w obrębie Rynku i jego okolic. Dobrym pomysłem będzie również wypożyczenie roweru, którym można pojeździć w okolicach Rynku, Plant, Wawelu oraz wzdłuż Wisły. W obrębie Starego Miasta jest kilka wypożyczalni rowerów miejskich, np. na Józefa 5, na św. Anny, czy na ulicy Grodzkiej.

Wybierając się na dalsze wycieczki po mieście warto skorzystać z komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska

Po Krakowie można poruszać sie autobusami i tramwajami. Bilety dzielą się na: jednorazowe, godzinne, 24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, rodzinne oraz grupowe do 15 lub do 20 osób. Istnieje również  autobusowa komunikacja nocna - przystanki na Placu Matejki.

Krakowska Karta Miejska

Krakowska Karta Miejska to bilet okresowy (plastikowa karta magnetyczna wielokrotnego użytku), którą można kupić w punktach MPK na terenie Krakowa, np. przy ul. Podwale. Potem pasażerowie już samodzielnie mogą przedłużać ważność biletu okresowego w automatach, które są na większości przystanków w centrum miasta. Można w nich wykupić bilet na dowolną liczbę miesięcy i dowolny numer linii.Krakowska Karta Turystyczna

Dwu- lub trzydniowa Karta upoważnia posiadacza do bezpłatnych przejazdów w autobusach i tramwajach miejskich oraz do bezpłatnych wstępów do 30 muzeów krakowskich. Karta zapewnia poruszanie się środkami komunikacji miejskiej zarówno w dzień jak i w nocy. Oferta krakowskich muzeów jest bardzo bogata i różnorodna. Posiadacze Karty mogą ponadto skorzystać z systemu rabatów w wybranych restauracjach i sklepach oraz na wycieczki lokalne. Cena karty dwudniowej wynosi 50 PLN, a trzydniowej - 65 PLN.

Kartę można nabyć w punktach informacji turystycznej przy Rynku Głównym 1/3, ul. św. Jana 2, ul. Szpitalnej 25, ul. Józefa 7, ul. Pawiej 8 (Jordan) i w Ratuszu.

Szynobus na lotnisko w Balicach

Oprócz autobusów numer 208, 209, 292 and 902, na lotnisko w Balicach można się dostać nowoczesnym szynobusem, który co pół godziny kursuje z dworca kolejowego. Bilet można kupić u konduktora, kosztuje 6 pln. Podróż trwa około 15-20 minut.


Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz