Reklama | Kontakt

Weekend w Krakowie

| |
  
Co warto zwiedzić?

Liczba historycznych miejsc i zabytków w Krakowie jest naprawdę  imponująca. Pierwszym miejscem do którego trzeba się wybrać będąc w Krakowie jest Stare Miasto. Rynek Główny wraz z Sukiennicami na pierwszym planie przyprawi was z pewnością o zawrót głowy. Z pewnością ujmą cię jarmarki czy galerie ukryte w wąskich uliczkach - zostaw więc mapę w pokoju, bo warto się w nich ”zgubić”. Wtedy łatwiej też o odkrycie czarującej kawiarni lub herbaciarni, w której poczuć można ducha artystów związanych z Krakowem, takich jak np. Czesław Miłosz, Jacek Malczewski czy laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Wisława Szymborska.
Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest Zamek Królewski na Wawelu, skąd można pieszo przedostać się do kolejnej wyjątkowej dzielnicy Krakowa, którą jest Kazimierz. Już w 1978 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie Kazimierz jest sercem życia nocnego w Krakowie. Na ulicy Szerokiej i Placu Nowym odbywają się liczne koncerty i festiwale. Znanym nawet poza granicami kraju jest Festiwal Kultury Żydowskiej, który co roku przyciąga turystów z wielu zakątków świata.

Zakwaterowanie
Z zakwaterowaniem w Krakowie nie będzie problemu. Bardzo dobrze rozbudowana jest baza hotelowa i hostelowa. Dla tych, którzy wolą poczuć się jak w domu i marzą o dostępie do lodówki czy pralki, polecić możemy prywatne zakwaterowania. Gospodarz takiej kwatery czeka w wysprzątanym apartamencie i służy wiedzą miejscowego. Dzięki pomocy gospodarza możemy poznać miasto od tej wyjątkowej, nieznanej nam z przewodników strony. Takiego typu zakwaterowanie możemy znaleźć np. poprzez serwis Wimdu.


Dojazd

Do Krakowa łatwo jest się wybrać z dosłownie każdego zakątka Polski. Wybór jest ogromny: podróż własnym pojazdem, autokarem, pociągiem i samolotem. Ci, którzy stawiają na wygodę powinni postawić na transport samolotowy, bilety nie są już tak drogie jak parę lat temu. Co jakiś czas promocje oferuje znany przewoźnik
Polski Bus. Autokary są bezpieczne i komfortowe oraz można w nich korzystać z darmowego łącza internetowego. Nie ważne jaki transport wybierzesz, jedno jest pewnie: w Krakowie będziesz się bawić wyśmienicie.Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz