Reklama | Kontakt

Otwarcie nowej trasy turystycznej - Mury Obronne

2007-06-08
Pomożemy znaleźć nocleg
Data:   
Ilość nocy: 
  Ilość osób:Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na uroczyste otwarcie Nowej Trasy Turystycznej - Mury Obronne z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

godz. 12.00

Barbakan i odcinek murów obronnych z Bramą Floriańską są jedynym zachowanym, zwartym fragmentem dawnych średniowiecznych krakowskich fortyfikacji miejskich.  Kompleks murów obronnych stanowi wprost bezcenna wartość historyczną. W tym roku po raz pierwszy zwiedzający będą mogli obejrzeć nie tylko Barbakan, ale również (w cenie biletu łączonego), wnętrze baszty Pasamoników i Bramy Floriańskiej, w której znajduje się piękna gotycka kaplica. Na Trasie Turystycznej będzie można zobaczyć repliki broni, jaką przechowywano w basztach miejscach, a także zapoznać się z historyczną ikonografią dawnych krakowskich fortyfikacji, pochodząca z kolekcji rekonstrukcji malarskich. Wiedzę zwiedzających wzbogacą plansze informacyjne zawierające rys historyczny stosowne objaśnienia dotyczące dawnego systemu obronnego Królewskiego Miasta.

Mury Obronne udostępniane będą: czerwiec -- wrzesień, pn. - nd. 10.30 - 18.00
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@krakowlife.pl.
 
Archiwum Wydarzeń w Krakowie