Reklama | Kontakt

Tanie linie lotnicze w Krakowie

| |
  
Pierwsze miejsce w obsłudze największej ilości połączeń wciąż jeszcze zajmuje LOT, ale doganiają go tanie linie lotnicze, które wkroczyły do Balic w czerwcu 2004 r. i od tamtej pory rozwijają się niezwykle dynamicznie, wykorzystując możliwości, jakie stworzyło wejście Polski do Unii Europejskiej.
 
Lawina ruszyła 28 czerwca wraz z pojawieniem się włoskiego Volareweb.com, niespełna tydzień później pojawił się niemiecki Germanwings (obecnie obsługuje loty do Hamburga, Kolonii/Bonnu i Stuttgartu), 30 września – słowacki SkyEurope, dzierżący obecnie w Balicach palmę pierwszeństwa wśród tanich operatorów (loty do Amsterdamu, Aten, Barcelony, Birmingham, Brukseli, Dublina, Dubrownika, Edynburga, Londynu, Manchesteru, Mediolanu, Neapolu, Paryża, Splitu i Turynu), a 13 października dołączył angielski easyJet (loty do Berlina, Bristolu, Dortmundu, Liverpoolu i Londynu).
 
Rok 2005 zanotował przybycie kolejnych przewoźników: 1 lutego zadebiutowały Centralwings, pierwsze polskie tanie linie lotnicze, będące własnością LOT-u (połączenia z Bolonią, Heraklionem, Londynem, Malagą, Rodos i Rzymem), 14 kwietnia – Norwegian (Oslo), 30 października – Aer Lingus (Dublin) i, last but not least, jeden z pionierów tanich przelotów w Europie, od dawna oczekiwany w Polsce – irlandzki Ryanair. Obecnie oferuje on loty do Dublina, Glasgow i londyńskiego Stansted, a niedawno zapowiedział uruchomienie połączeń z irlandzkim Shannon i Liverpoolem.

11 kwietnia 2006 do Balic wkroczył kolejny tani polski przewoźnik Direct Fly – obsługujący regionalne połączenie Kraków – Gdańsk. Tanie latanie umożliwia również węgierski WizzAir, potentat na polskim rynku linii niskobudżetowych, który wprawdzie posiada regionalną bazę w Katowicach-Pyrzowicach, ale oferuje  bezpośrednie połączenie autobusowe z Balicami.
 
Tanie linie lotnicze już teraz przewożą więcej pasażerów nich ich bardziej tradycyjni konkurenci. To właśnie dzięki nim w 2005 r. lotnisko w Balicach stało się najbardziej dynamicznie rozwijającym się lotniskiem w Polsce. Obsłużono tu 1 586 130 osób, co oznacza 88,5 % wzrost w stosunku do roku 2004. Czyżby więc w 2006 r. miał się pojawić 2-milionowy pasażer? Prognozy są bardzo optymistyczne.
 
 
Aer Lingus Kraków
Tel: +48 22 626 8402
e-mail: aerlingus@poczta.internetdsl.pl or talsales@tal.pl
 
Linie lotnicze Aer Lingus są irlandzkim narodowym przewoźnikiem pozycjonującym się w ostatnich latach jako tani operator. Aer Lingus lata z irlandzkich miast Dublin, Shannon i Cork do klikudziesięciu celów w Wielkiej Brytani, Europie i USA. Linie lotnicze Aer Lingus są członkiem aliansu lotniczego oneworld. Oneworld tworzą linie lotnicze: American Airlines, Aer Lingus, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, LanChile, Qantas oraz Malev.
 
SKY EXPRESS Sp. z o. o.
tel. 0-22 332 0820
e-mail: napiszdonas@directfly.pl
 
Nowe regionalne linie lotnicze Direct Fly 14 marca 2006 roku rozpoczeły sprzedaż biletów. Pierwsze połączenia ruszyły przed świętami Wielkiej Nocy. Direct Fly jako pierwszy przewoźnik w Polsce lata bezpośrednio na trasach takich jak Gdańsk - Kraków, z pominięciem Warszawy.
 
 
easyJet Airline Company Limited
London Luton Airport
tel. 0044 870 6 000 00 (UK)

easyJet to wiodące tanie linie lotnicze w Europie, założone przez Steliosa Haji-Ioannou w 1995. Jedna z najwiekszych tanich lini lotniczych w Europie. Od roku 1999 zdobywca wielu prestizowych nagród, między innymi kilkakrotnie Najlepszej Taniej Lini Lotniczej, nagrody przyznawanej przez Business Traveller magazine. 
 
 
Germanwings GmbH
tel. 00353 (0)1 6058441 (8:00 - 21:00 hrs)


Germanwings GmbH jest stuprocentowa spólka-córka Eurowings Luftverkehrs AG. Od sierpnia 2003 roku po "Porcie lotniczym Kolonia Bonn" równiez Stuttgart-Echterdingen stal sie macierzystym portem Germanwings. Z obydwu lotnisk wylatuje obecnie 14 samolotami typu Airbus 319 lub 320 do 34 portów w calej Europie. Dzieki znacznym oszczednosciom kosztów zwiazanych z administracja i rozliczeniami oraz dzieki sprawnemu i skutecznemu zalatwieniu wszystkich spraw zwiazanych z lotem, zarówno na ziemi jak i na pokladzie, mogą zaoferowac pasazerom loty po atrakcyjnie niskich cenach przy zachowaniu wysokiego standartu bezpieczenstwa.
 

Jet2.com
tel. 0044 207 1700737


Brytyjski przewoźnik Jet2 uruchomii 30 października nowe połączenia lotnicze pomiędzy Krakowem i Leeds oraz Newcastle w Wielkiej Brytanii. Jet2 to kolejny tani przewoźnik w Polsce. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Jet2, loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Na trasie Kraków - Leeds samoloty będą kursować we wtorki i soboty, natomiast pomiędzy Krakowem, a Newcastle w poniedziałki i piątki.


Norwegian Kraków BaliceNorwegian.no
tel. +47 21 49 00 15

Tanie norweskie linie lotnicze uruchomiły sprzedaż biletów na swojej nowej trasie z Oslo na lotnisko Kraków (Balice). Pierwszy lot odbył się 14 kwietnia 2005. Połączenie jest obsługiwane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Bilet kupić można poprzez stronę internetową przewoźnika dostępną w jezyku angielskim i norweskim.
Tanie linie lotnicze Norwegian wykonują loty z Oslo do miast Norwegii oraz innych miast Europy. W 2002 roku Norwegian przewiozły 1,2 miliona pasażerów. Linie obecnie zatrudniają około 380 osób i wykorzystują samoloty typu Boeing 737.


Ryanair Kraków BaliceRyanair
tel. +353 1 249 7744

Ryanair to irlandzkie tanie linie lotnicze. Rayanair jest największym w Europie tanim przewoźnikiem lotniczym. Linie Ryanair zostały założone w 1985 roku przez rodzinę Ryanów.
Pierwszy lot z Polski odbył się 24 marca 2005 z wrocławskiego lotniska Strachowice na trasie Wrocław - Londyn. W drugiej połowie 2005 roku linie lotnicze Rayanair rozpoczęły przeloty z Krakowa do Londynu (Stansted) i Glasgow (Prestwick). Od października 2006 linia Rayanair uruchomiła połączenia z Nottingham do Krakowa.


Sterling Krakow BaliceSterling
tel. +45 70 33 33 70

Samoloty na linii Kraków-Kopenhaga latają trzy razy w tygodniu, co stwarza Polakom szerokie możliwości zaplanowania i spędzenia przedłużonego weekendu w duńskiej stolicy. Uruchomione przez firmę Sterling  połączenie pomiędzy Polską i Kopenhagą jest pierwszym tanim połączeniem lotniczym na tej trasie.
Sterling jest czwartą pod względem wielkości europejską tanią linią lotniczą, a największą tego typu w Skandynawii. Oferuje połączenia zarówno rejsowe, jak i czarterowe do ponad 40 miast w Europie. Sterling dysponuje flotą 27 samolotów typu Boeing 737-800, -700 i -500. Sterling ma swoją główną siedzibę w Kopenhadze i jest własnością islandzkiego towarzystwa inwestycyjnego FL Group.
 Mapa Krakowa

Mapa Kraków

Mapa Krakowa

Mapa Krakowa z mozliwością znalezienia hoteli, tanich noclegów oraz najcekawszych zabytków.

Nowoczesne projekty wnętrz